Michal Janošík

Amen


Rozsáhlá vokálně-instrumentální skladba z roku 2012. Jedná se o koncertní mši na text latinského ordinaria, rozšířenou o závěrečnou část Amen. Nahrávka je z koncertu ostravského festivalu „Hudební současnost 2012” v podání smíšeného sboru a orchestru Janáčkovy konzervatože a Gymnázia v Ostravě. Sbor skladbu nacvičil pod vedením sbormistryně Daniely Střílkové, diriguje Petr Šumník.


odkaz na celou mši na SoundCloud


Jednotlivé části na YouTube:

1. Kyrie

2. Gloria

3. Credo

4. Sanctus

5. Benedictus

6. Agnus Dei

7. Amen


notový materiál v PDF na cpdl.org


Kyrie eleison


Skladba z roku 2014 pro smíšený sbor a klavír. Nahrávka je z koncertu Hudební současnosti 2014 v podání smíšeného sboru Janáčkovy konzervatože a Gymnázia v Ostravě pod vedením sbormistryně Daniely Zukové, sopránové sólo Kateřina Juřenová, na klavír hraje Eva Sýkorová.


odkaz na YouTube

nahrávka na SoundCloud


notový materiál v PDF na cpdl.org


Studánky


Komorní skladba z roku 2014 pro housle a klavír (nebo ve verzi pro sólový klavír). Mám k dispozici krásnou studiovou nahrávku v interpretaci Pavla Doležala – housle a Lukáše Michela – klavír, která byla nahrána 22. května 2015 v koncertním sále JKGO, zvukový mistr – Ivo Roubal, hudební režie a střih – autor.


Jednotlivé části na YouTube:

1. Zasněžená studánka

2. Vřesová studánka

3. Poutní studánka


notový materiál v PDF


Sonatina pro Johanku


Skladba pro klavír z roku 2014, napsal jsem ji k Vánocům pro svou dceru Johanku. V roce 2015 byla přidána 2. a 3. věta.

notový materiál v PDF


Vláčky


Komorní skladba z roku 2012 pro housle, violu, violoncello, trubku, lesní roh a klavír. Má zvukomalebný charakter (viz název), původně byla určena k baletnímu vystoupení (premiérováno pod názvem „Svinovské mosty”). Studiová nahrávka je realizována technikou postupného záznamu na playback (zvlášť smyčce, žestě a nakonec klavír). Hrají: Roman Mžik – housle, Alena Kuchar – viola, Michal Zedníček – violoncello, Tibor Novotný – trubka, Petr Kozel – lesní roh, Marie Pawlowská – klavír.


odkaz na YouTube

nahrávka na SoundCloudKontakt


E-mail: michal.janosik@volny.cz